top of page
LASTA - LAHVOVÁ STANICE

Pro potřeby krátkodobých a nárazových akcí s předpokladem vyšší spotřeby LPG nabízíme řešení lahvovou stanicí LASTA. Základem této stanice je sestava 2 až 8 tlakových lahví

KRALUPOL lasta - TOP.png
LASTA 1.png

Pro potřeby krátkodobých a nárazových akcí s předpokladem vyšší spotřeby LPG nabízíme řešení lahvovou stanicí LASTA. Základem této stanice je sestava 2 až 8 tlakových lahví o náplni 33 kg, ze kterých je odebírána plynná fáze.

Tlakové lahve jsou umístěny v kovové kleci. Tlak plynu je redukován na provozní tlak pro rozvod a spotřebiče regulátorem tlaku, umístěným za sběrným potrubím. K jednotlivým plynovým spotřebičům je plyn rozváděn plynovým potrubím, navazujícím na lahvovou stanici.

Pro svou jednoduchost a rychlost instalace bez jakýchkoli stavebních úprav je používána zejména pro krátkodobé odběry LPG, ale může být také trvalým řešením pro mobilní domy nebo pro vaření v restauracích.

Příklad:

Orientační hodnoty odběru LPG z lahvové stanice typu LASTA z tlakových lahví s možnou náplní 33 kg a výkon připojených spotřebičů. Údaje v tabulce jsou kalkulovány jako průměrný odběr LPG z lahvové stanice typu LASTA při teplotě 0°C.

lasta - tab.png

Parametry:

 

Rozměr skříně:           šířka      1200 mm

                                     výška     2100 mm

                                     hloubka   800 mm

Lahve LPG:     6 x 33 kg

Náplň lahví:     propan, propan-butan

Výstupní tlak plynu: 3,2 kPa (5 kPa)

Jištění výstupního tlaku: integrované do regulátoru

LASTA 2.png
down x průhl.png
bottom of page